Kış mevsiminin en çok tercih edilen kıyafet aksesuarlarından birisi de bereler. İster hazır alın ister kendiniz örün bereler kafanızı sıcak tutuyor. Hem erkekler için hem de bayanlar için farklı bere modellerini deneyebilirsiniz. Yazımızda örgü bere modellerin yapımını anlatacağız. Çeşitli markalarda da örgü bere bulabilirsiniz. 2019 örgü bere modelleri arasında balık sırtı, tığ işi ve renkli bere modelleri yer alıyor. Eliniz tığ ya da şiş ile örgü örmeye alışıksa çok fazla uğraşmadan bu bereyi bitirebilirsiniz.

Elişi Örgü Bere Modelleri 2019

2019 örgü bere modelleri arasında en popüler modellerden birisi olan balıksırtı bere modellini yapabilirisiniz. Bere yapımı için 98 ilmek çekiyoruz. Berenin öncelikle lastik kısmını yapıyoruz. 4 düz iki haroşa yaparak berenin lastik kısmını yapıyoruz. Bu şekilde berenin lastik kısmını bitirdikten sonra devamını örmeye devam ediyoruz. Berenin arka kısmı büzüşerek devam ettiği için çok modern ve şık görünüyor.

Son dönemlerin en çok sevilen bere modellerinden birisi de midyeli bere modelleri. Oldukça hareketli görünen bu bere modeli ile görünümünüze hareket katabilirsiniz. Bu bereyi örmek için 3 numara lastikli şiş ve şişimize uygun bir ip tercih edebilirsiniz. 96 ilmek atarak beremize başlıyoruz. Lastik kısmını istediğiniz gibi ördükten sonra modelimizi başlıyoruz. Modeli yapmak için 4.5 mm kalınlığındaki lastikli şiş kullanıyoruz. Aşağıdaki videodan detaylı bir şekilde berenin yapımını izleyebilirsiniz. Bu bere modeli hazır satılan berelere çok benziyor. Özellikle açık renklerle ördüğünüz zaman model kendisini çok belli edecektir.

Erkek Örgü Bere Modelleri

Erkek beresi örerken biraz daha koyu renkli ipleri tercih edebilirsiniz. 2019 örgü bere modelleri arasından iki renkli ya da tek renkli modelleri tercih edebilirsiniz. En yaygın olarak tercih edilen bere modelleri arasında dikey lastikli bere modelleri yer alıyor. Yapımı oldukça basit olan beremize 5 numara lastikli şiş ve ona uygun olacak bir ip tercih ediyoruz. Yapacağınız kişinin kafasına göre ilmek sayısını ayarlayabilirsiniz. Örgü örerken şişinize uygun bir ip modeli tercih edebilirsiniz.