Düğün, eşlerin asla unutmak istemeyecekleri nitelikte özel bir gündür. Özellikler kadınlar için içerisinde birçok farklı başlık bulunduruyor. Gelinlik seçimi, duvak seçimi, ayakkabı seçimi, aksesuar seçimi, makyaj tercihi, gelin başı modeli gibi birçok konunun enine boyuna düşünülmesi, en ince ayrıntısına kadar dikkat edilmesi ve o gün geldiğinde gelinimizin mükemmel görünmesi gerekiyor. Söz konusu olan şey mükemmellik olunca seçtiğiniz ojenin renginden küpenizin ucundaki ışıltının boyutuna bile dikkat etmeniz gerekiyor. Gelelim bugünkü konumuza. Gelin başı modelleri, 2019 gelin başı modelleri ve gelin başı-duvak kullanım önerileri bugünkü yazımızda sizlere bilgi vereceğimiz konulardır. Gelin başı deyip geçmeyelim o kadar önemli bir yere sahiptir ki görünüş açısından.

Gelin Başı Modelleri 2019

Gelin başı modellerini öncelikle kısa saç modelleri ve uzun saç modelleri olarak ayırabiliriz. Kısa saç gelin başı modelleri özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih edilen modellerdir. Kısa saç gelin başı modellerinde dikkat edilmesi gereken ve kesinlikle doğru seçimler yapılması gereken iki konu vardır. Birincisi duvak ikincisi ise gelin başında kullanılacak aksesuardır. Öncelikle duvak seçiminden bahsedelim. Kısa saçlı modellerde genellikle kısa bir duvak kullanılması daha estetik ve modern bir hava katıyor. Ama eğer ki ben uzun duvak kullanmak istiyorum diyorsanız o da çok sırıtmayacaktır. Fakat kısa saç gelin başı modelinde bir diğer önemli konu olan saçta kullanılacak taç veya benzeri aksesuar seçimi duvağınızın boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Eğer ki kısa bir duvak kullanacaksanız daha ışıltılı bir taç seçip dikkatleri oraya çekebilir veya uzun bir duvakla daha sade bir taç seçip dikkatleri duvağınıza çekebilirsiniz. Tabii saçınıza illa ışıltılı taç takmanıza gerek yok daha sade ama asil bir duruş istiyorsanız çiçekli aksesuarlar ya da tüylü aksesuarlar da kullanabilirsiniz.

Uzun Saç Gelin Başı Modelleri

Uzun Saç Gelin Başı Modelleri

Yeni sezonun trendi olan saç modelleri uzun saçlarla yapılan gelin başı modelleridir. Yeni sezonda gelinler saçlarının ışıltısını herkese göstermek istemektedirler. Uzun saç gelin başı modelleri içerisinde birçok farklı başlık bulunduruyor. Kısa saç gelin başı modellerine göre daha fazla seçeneği bulunan bu modeller gelinler tarafından daha çok tercih edilmekte. Çünkü genel olarak gelinlerimiz sade bir gelin başı modelindense ‘Ben bugünün yıldızıyım ve birazcık abartmak benim de hakkım diye düşünüyorlar’. Bizce de haklılar dedik ve böyle düşünen gelinlerimiz için birçok farklı modeli bu yazımızda anlattık. Öncelikle kısa saç gelin başı modellerinde olduğu gibi taçlı modelleri anlatalım. Saçlarınız uzun ve bakımlı ise bunu göstermekten asla çekinmeyin. Genellikle saçların bir omuza verilmesi ve ışıltılı bir taç ile süslenmesi düğünlerde çokça tercih edilen bir modeldir. Saçlarınız dalgalı bir şekilde omzunuzdan sarkarken tacınızın da size kattığı ekstra ışıltı ile unutulmaz bir gelin olabilirsiniz. Omuza sarkıtılmış dalgalı gelin başı modeli daha çok kahküllü kadınlar tarafından tercih ediliyor. Tacınızı saçlarınızı sarkıttığınız tarafa değil de diğer tarafa takarsanız eğer size daha zarif bir hava katar çünkü diğer tarafta zaten dalgalı ve hafif kabarık saçlarınız zaten boy gösteriyor olacaktır.

Gelin Başı Modelleri Ve Aksesuar Kullanım Önerileri

Ve yine saçlarınız uzun ise eğer tercih edebileceğiniz bir diğer model ise kesinlikle topuzlu gelin başı modelleridir. Gelinlerin topuzlu saç tercih etmesi oldukça klasik bir durumdur. O gün hem rahat etme açısından hem de eğer gelinin boyu damadınkinden daha kısa ise gelinin boyunun bir tık daha uzun görünmesi açısından topuzlu gelin başı modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Topuzunuzla birlikte isterseniz ışıltılı bir taç isterseniz çiçekli veya tüylü bir aksesuar tercih edebilirsiniz. 2019 sezon gelin başı modellerinde ise eğer topuz yapmak istiyorsanız tabi ki trendlerin getirdiği bazı farklılıklar bulunmakta. Eskiye nazaran gelinler artık çok yüksek topuzlar tercih etmemekte daha orta boyutlu topuzlar tercih etmektedirler. Aksesuar olarak ise ışıltılı taçlar her dönemde olduğu gibi bu dönemde de gelinlerimizin gözdesi konumundadır.

Kısa Saç Gelin Başı Modelleri

Son olarak saç modeli gelinlik uyumu hakkında birkaç tüyo vereceğim. Eğer ki gelinliğinizin sırtı açıksa daha toplu bir saç modeli tercih etmelisiniz veya tek omzunuzdan sarkan bir model de tercihleriniz arasında yer alabilir. Ama eğer ki sırt kısmı açık değilse saçlarınızın omuzlarınızdan aşağı döküldüğü veya yine sırtı açık gelinlikte de tercih edilebilecek bir model olan tek omzunuzdan sarkan bir modeli tercih edebilirsiniz. Eğer ki siz de düğün günü saçtığınız ışıltının ve asilliğinizin akıllarda kalmasını istiyorsanız 2019 gelin saçı modelleri olan bu modelleri tercih etmelisiniz.