Evlilik hazırlığında olan gelin adayları nişanlık elbise modelleri 2019 yılında oldukça farklı. Nişan elbisesi tercih ederken fiziğinize uygun bir elbise modeli tercih etmelisiniz. Saç ve makyajınızı elbisenize göre ayarlamanız gerekiyor. Nişanlık elbise modelleri standart abiye modellerinden farklı olarak daha gösterişli olmalıdır. Nişanlığınıza karar vermeden önce farklı elbise modellerini deneyip görmeniz gerekiyor. Gelinlik ve abiye elbise arasında bir yerde olan nişanlık elbiseler daha taşlı ve süslü işlemelere sahip olmalıdır.

Nişanlık abiye elbise seçerken renginin teninizle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Başka birinde çok güzel duran bir elbise rengi sizde o kadar da güzel durmayabilir. En popüler nişanlık elbise renkleri arasında pudra pembe, bebe mavisi ve mint yeşili renkleri bulunuyor. Eğer esmer tenliyseniz pudra pembe elbise modelini tercih edebilirsiniz. Pudra rengi beyaz tenlileri daha soluk ve cansız gösterebilir. Bunun yerine bebe mavisi elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Kızıl saçlılar ve kumrallar mint yeşili ve benzeri tonlardaki elbiseleri tercih edebilirler.

Sade Nişanlık Elbiseler

Kabarık Nişanlık Modelleri

Nişan töreninizde kabarık elbise kullanmak istiyorsanız düğününüzde farklı model bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Kabarık nişanlık modelleri özellikle kapalı nişan törenleri için oldukça uygundur. Eğer çok fazla kabarık elbiselerden hoşlanmıyorsanız prenses kesim elbise modellerinden hoşlanabilirsiniz. Çok fazla kabarık olmayan yapısıyla çok daha rahat edebilirsiniz. Son dönemin en çok dikkat çeken modellerinden birisi olan balık elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Oldukça zarif görünen bu elbise modeli sizi daha zayıf ve zarif gösterecek. Eğer boyunuz uzunsa elbisenize bir de kuyruk ekleyebilirsiniz.

Düğününüzde uzun bir gelinlik giyeceğiniz için nişan gecenizde kısa bir elbise tercih edebilirsiniz. Eğer nişan töreni sadece aile arasında olacaksa kısa elbiselerden tercih edebilirsiniz. Oldukça şık görünüme kavuşmak için bu elbise modelini tercih edebilirsiniz. Boyunuz biraz kısaysa kısa elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Diz üstü elbiseler ve topuklu ayakkabılar boyunuzu daha uzun gösterecektir. Nişanlık elbise modelleri her tarzdan bayana hitap ediyor. Nişanlık elbisenizin içinde çok şık görünmek için fiziğinize uyumlu bir elbise tercih etmelisiniz.

Prenses Etek Nişanlık Modeli

Tesettür Nişanlık Modelleri

Son dönemlerde tesettür nişanlık ve gelinliklerde vintage görünümü oldukça etkili. Dantel işlemeli uzun elbise modelleri nişan kıyafeti olarak oldukça uygunlar. Özellikle bordo, koyu yeşil ve mavi renkler tesettür nişanlık elbiselerinde çok sık tercih ediliyor. Vintage tesettür nişanlık elbise modelleri genellikle sade bir başörtüsü ile kombinleniyor. Eğer bel ve basen bölgeniz biraz genişse A kesim nişanlık modelleri sizin için oldukça idealdir. Oldukça rahat bir elbise olan bu nişanlık modeli nişanınızda çok daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.

Nişanlık elbiselerde koyu renkler dantel ve taş işlemeler oldukça şık durmaktadır. Eğer nişanınızda daha dikkat çekici görünmek istiyorsanız bu nişanlık modellerini tercih edebilirsiniz. Böyle bir nişanlık modeli çok kalabalık görüneceği için makyajınızı fazla abartmamanız gerekiyor. Fazla makyaj sizi yaşınızdan büyük gösterecektir. Daha doğal bir görünüm sizin için daha iyi olacaktır. Elbisenizin modeline uygun olarak başörtünüzü yaptırabilirsiniz. Geçtiğimiz yılın çokça tercih edilen modellerinden biri olan tüllü etek elbiseler 2019’da da moda olacak.

Tesettür Nişanlık Elbise

Nişanlık Elbise Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nişan töreni yeni bir hayata atacağınız ilk adım olduğu için o gün oldukça şık ve zarif görünmelisiniz. Nişanlık elbise bakmaya başlamadan önce fiziğinizi iyi tanımalısınız. Örneğin eğer kum saati formuna sahipseniz balık elbise modelleri sizin için daha uygun olacaktır. Tüm vücudu saran yapısı sayesinde kadınsı hatlarınız belirgin olacak ve daha şık görüneceksiniz. Nişanlık elbise tercih ederken nişanınızın nerede olacağı oldukça önemlidir. Eğer aile arasında sade bir tören yapmayı planlıyorsanız daha sade elbiseler tercih edebilirsiniz.

Eğer salon tutacaksanız daha kabarık gelinliği andıran ya da süslü abiye elbiseleri tercih edebilirsiniz. Uzun boyluysanız prenses kesim uzun abiye elbiseler boyunuzu daha uzun göstermek için ideal olacaktır. Geniş omuzlara sahipseniz tek omuz askılı abiye elbise modellerine bakabilirsiniz. Bu abiye modeli omuzlarınızı daha dar gösterecektir. Omuz askılı nişanlık elbise modelleri tercih ettiğinizde saçlarınızı toplu kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece açıkta kalan kısım boynunuzu daha uzun gösterecektir. Elbisenizi küpe ve kolye gibi aksesuarlarla destekleyebilirsiniz.