Tesettürlü hanımlar için başörtüsü tercihi çok önemlidir. Hemen hemen her kıyafetiniz ile uyumlu olacak bir model ya da özel günlerde kullanmak isteyeceğiniz bir model tercih etmek isteyebilirsiniz. Eğer yeni tesettüre girdiyseniz ya da girmeyi düşünüyorsanız biraz daha düz modelleri tercih edebilirsiniz. 2019 başörtüsü modelleri pek çok farklı renkten ve modelden oluşuyor. Ten renginize ve giyeceğiniz kıyafete göre farklı modellerde baş örtüsü tercih etmeniz gerekiyor. Bu sezon özellikle mavi renkli başörtü modelleri çok popüler.

Farklı Başörtüsü Modelleri 2019

Başörtüsü Kombin Önerileri 2019

Başörtüsü tercihi yaparken pek çok şeyi göz önünde bulundurmalısınız. Başörtüsü tercihi yaparken kıyafetleriniz ile kontrast oluşturacak olan modelleri tercih edilebilir. Orta yaşlı hanımlar şal yerine genellikle desenli başörtüsü modelleri tercih ediyorlar. Desenli başörtüsü modelleri özellikle sade giyinmeyi tercih eden hanımlar tarafından tercih edilmeli. 2019 başörtüsü modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden birisi de püsküllü şal modelleri. Farklı bir bağlama tekniği kullanarak çok daha şık görünebileceğiniz modeller oluşturabilirsiniz.

Saten baş örtüsü modelleri de sizi çok şık gösterecektir. Özel bir yere giderken ya da farklı bir görünüm elde etmek için saten başörtüsünü tercih edebilirsiniz. Saten başörtü modelleri kafanızdan kolay bir şekilde kayabildiği için altına mutlaka bone kullanmalısınız. Tercih edeceğiniz bone kesinlikle başörtüsünün altında görülmemeli. Bu çok demode görünmenize neden olabilir. Desenli başörtüsü modelleri ile aynı renkte bone modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak kesinlikle beyaz bone modellerini kullanmamalısınız. Son dönemlerde çok daha farklı şal modelleri popüler olmaya başladı.

Başörtü Model Önerileri 2019

Tesettür Başörtüsü Kombin Önerileri

Başörtüsü ile birlikte tercih edeceğiniz makyajın da sade olması gerekiyor. Biraz daha sade ve hafif makyajlar sizi çok daha doğal ve canlı gösterecektir. Desenli şal modellerinden birisini tercih ettiyseniz makyajınızı desenlerden birisinin rengine uydurarak çok daha şık görünebilirsiniz. 2019 baş örtüsü modelleri arasından en popüler şal modellerinden birisi de pudra renkli şallar. Özel günler için ideal olan bu şal modeli ile çok daha güzel ve doğal görünebilirsiniz. Özellikle esmer hanımlar kesinlikle bu modeli tercih etmeliler.