Özellikle yaz sezonunda abiye elbiselere çok fazla ihtiyaç duyuyoruz. Davet ve özel günlerde en şık halinizle yer almak için kendinizi iyi tanımalısınız. Abiye elbise seçerken en önemli nokta vücudunuza oturacak bir model tercih etmelisiniz. Vücut ölçülerinize uygun olacak abiye elbise modellerine bakmalısınız. Eğer basenleriniz biraz genişse vücudu saran modeller yerine daha pileli ve kabarık etekli abiye elbise modellerini tercih ederek kusurlu bölgenizi saklayabilirsiniz. Ayrıca abiye modelleri denerken ten renginize uygun olup olmadığını da belirlemelisiniz.

Abiye elbise bakarken biraz daha açık fikirli olmanız gerekiyor. Hiç tahmin etmediğiniz bir model veya renk üzerinizde çok güzel durabilir. Biraz daha fazla abiye elbise deneyerek üzerinize en uygun abiye modelini bulabilirsiniz. Abiye elbise kombini oluştururken kullandığınız aksesuarların elbise ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Elbisenizde payetler ve taş işlemeleri bulunuyorsa daha sade aksesuarlar ile görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Böylece aksesuarların elbisenizin önüne geçmesini engellersiniz. Eğer daha sade bir abiye elbise tercih ettiyseniz taşlı ve parıltılı aksesuarlar kullanarak hareket katabilirsiniz.

Abiye Elbise Modelleri

Renkli Abiye Modelleri

Özellikle yaz davetlerine katılırken daha canlı görünmek için renkli abiye elbiselerden tercih edebilirsiniz. Mint yeşili, lila ve pudra pembesi tonları bu sezon tercih edebileceğiniz renkli abiye modelleri arasında yer alıyor. Özellikle beyaz tenli hanımlar mint yeşili abiye elbise modellerini deneyebilirler. Beyaz tenlerini ön plana çıkartmalarını sağlayacak bu renk ile birlikte daha canlı ve şık görünebilirler. Esmer hanımlar ise pudra pembesi ve lila gibi biraz pembe tonları barındıran abiye elbiseleri tercih etmeliler.

Uzun ya da kısa istediğiniz boyutlarda renkli abiye elbiseler tercih edebilirsiniz. Saks mavisi ve canlı kırmızı ile etkinlikteki en dikkat çekici kadın siz olabilirsiniz. Bu renklerde elbise tercih ettiğinizde elbiseyi ön plana çıkarmak için saçlarınızı toplamalısınız. Ayrıca gold aksesuarlar kullanarak görünümünüzü zenginleştirebilirsiniz. Birden fazla rengi içerisinde barındıran çiçek işlemeli elbise modelleri de 2019 yılının en çok tercih edilen abiye elbiselerinden birisi olacak gibi görünüyor. Özellikle pastel renkler ile birlikte kullanıldığında ortaya harika sonuçlar çıkıyor.

Renkli Abiye Modelleri

Dekolteli Abiye Modelleri

Dekolte fazla kullanılmadığı sürece ortaya oldukça şık sonuçlar çıkabiliyor. Eğer dekolteli bir elbise istiyorsanız ancak çok fazla dekolte göstermek istemiyorsanız dantel işlemeleri kullanabilirsiniz. Örneğin bir elbise modelini çok beğendiniz ancak dekoltesi sizin için biraz fazla. Dekolteyi omuzlardan ve aşağıdan dantel işleme ile kapatıp anahtar deliği denen modeli yapabilirsiniz. Dekolteli abiye modelleri özellikle uzun boylu ve fiziği düzgün hanımlara oldukça yakışmaktadır. Eğer ince bir beliniz olduğunu düşünüyorsanız iki yandan açarak belinizden dekolte verebilirsiniz.

Bacak dekoltesinin biraz demode olduğunu söyleyebiliriz. Sezonun en trend dekolteli elbiseleri düşük omuzlu elbiseler. Omuz dekoltesi veren bu model oldukça tercih edilen ve sevilen modeller arasında yer alıyor. Özellikle kabarık etekle tercih edilen bu abiye elbise modeli düğün, nişan ve kına gibi organizasyonlar için ideal. Eğer daha cesur bir dekolte vermek istiyorsanız sırt dekoltesi verebilirsiniz. Fazla abartı durmayan bir sırt dekoltesi sizi oldukça çekici gösterecektir. Derin göğüs dekolteli abiye elbise modelleri de cesaret isteyen modeller arasında.

Dekolteli Abiye Modelleri

Tesettürlü Abiye Modelleri

Muhafazakar bayanlar da abiye elbiseleri ile çok şık ve zarif görünebilirler. Tesettür abiyeler genellikle işlemeli bir bele sahip olan modellerden oluşuyor. Eğer fazla kilolarınız olduğunu düşünüyorsanız, kemer ile çaba harcamadan kolay bir şekilde saklayabilirsiniz. Tesettür abiye modelleri arasında çiçek işlemeli ve dantel işlemeli pek çok abiye elbise yer alıyor. Siz de kendi zevkinize uygun olarak bu modellerden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Tesettürlü abiye tercih ederken abiyeye uygun mümkünse ayı renkte bir baş örtü bulmanız gerekiyor.

Genç tesettürlü bayanlar yaşlarını yansıtacak daha açık renklerde abiye elbiseleri tercih etmeliler. Koyu renkli ve ağır işlemeli abiye elbiseler olduklarından daha yaşlı görünmelerine neden olabilir. Eğer sade bir elbise modeli beğendiyseniz ışıltılı ve dikkat çekici renge sahip olan çanta ve ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Eğer işlemeli ve hareketli bir abiye seçtiyseniz mümkün olduğunca sade bir ayakkabı ve çanta tercih etmelisiniz. Bu sezon en çok pudra ve krem tonlarındaki abiye elbiseler tercih ediliyor.